Популярна синтетична тканина нового покоління мікрофібра – це помічник людини в різних сферах життя. За своєю структурою вона унікальна: одна нитка – 50-150 мікроволокон, які складаються з поліамідів та поліефірів. Тканина мікрофібра має особливі якості завдяки статичній електриці, що виникає від тертя волокон одне об одне. Найважливіше, за що так цінують тканину – здатність піднімати з поверхні та утримувати в собі пил, бруд, вологу.
Характеристики тканини
Тканина мікрофібра – це м’який, легкий, міцний матеріал, який відрізняється від інших пористістю та бархатистістю на дотик. Щільність тканини залежить від призначення. Зберігає тепло, забезпечує циркуляцію повітря. Не потребує особливого догляду: швидко висихає, не мнеться, не деформується. Матеріал добре фарбується у будь-який колір. Безпечний, не токсичний, немає неприємного запаху.
Види мікрофібри
Відповідно засобу утворення, тканина мікрофібра буває таких видів:
- • неткана мікрофібра (без переплетення волокон) – використовується для тендітної поверхні;
-
• ткана – зносостійкий вид, виготовлений ткацьким способом;
-
• трикотажна – в’язаний тип тканини.
Також мікрофібру поділяють в залежності від щільності – тонка (для одягу) або товста (для верхнього одягу, пледів, оббивної тканини). Бавовною 21 століття називають підвид мікрофібри – тактель (мікро, мультісофт, акватор, діабло, текстураль, клімат). Також популярними є меріл – матеріал схожий на шовк, добре розтягується, має антистатичні властивості, штучний замш – щільне переплетення ниток забезпечує зносостійкість.
Унікальні властивості
Тканина мікрофібра має незвичайні якості завдяки особливим переплетенням тонких волокон:
- • гігроскопічність – добре вбирає вологу з поверхні, залишаючи її сухою;
-
• гіпоалергенність – у структурі волокон не накопичується пил, немає умов для створення патогенних мікробів;
-
• зносостійкість – не рветься, не змінює колір, не дає усадку під час прання;
-
• практичність – не потребує спеціального догляду;
-
• бюджетна ціна – порівняно з натуральними тканинами вартість значно дешевше, а експлуатаційні характеристики вище.
Цей матеріал швидко завоював популярність світового ринку, купити тканину мікрофібра можна на сайті Еней-Плюс.
Сфери використання
Унікальна за своїми властивостями тканина мікрофібра охопила всі сторони життєдіяльності і впевнено крокує світом. Застосовується у таких напрямах:
- 1. Меблева промисловість. Створено багато тканин для диванів та інших предметів інтер’єру. Вони мають насичену гамму фарб, різні текстури. Завдяки вичинці полотно може мати вигляд замшу, вельвету, безворсового софту, з напиленням, принтами.
-
2. Текстильна промисловість. З мікроволокна виготовляють одяг, в тому числі і дитячій, домашнє взуття, постільну білизну, рушники тощо. Великі підприємства і приватні фірми прагнуть купити тканину мікрофібра, піклуючись про якість своїх товарів.
-
3. У виробництві іграшок (м’яких) та предметів декору. Вони приємні на дотик та довгий час зберігають свою привабливість.
-
4. Для виготовлення аксесуарів для прибирання, фільтруючих елементів. Ця галузь забезпечує створення важливих помічників для догляду за приміщеннями, авто (губки, ганчірки). Елементи для фільтрування пилу для деяких приборів також виготовляють з мікрофібри.
-
5. Екіпіровка для військових, туристів, альпіністів не обходиться без цього матеріалу. Купити тканину мікрофібра слід для виготовлення спецодягу, парашутів, спальників та іншої амуніції. Вироби користуються попитом завдяки тому, що вони легкі, комфортні, міцні, підходять для будь-яких погодних умов.
Універсальна тканина мікрофібра має певні переваги перед іншими, але відзначають і деякі незначні недоліки: накопичувати статичну електрику, жирові частки, що заважає вбиранню вологи, погано переносити високу температуру. Але позитивних властивостей значно більше, тому використання в різних сферах життя цілком виправдане.