Скатертина в Україні
З покон віку людство дуже любить свята. Сама атмосфера дійства змушує людину повірити у найкраще, найсвітліше та очікування справжнього чуда. А якже файне свято обійдеться без смачного застілля. З давна люди прикрашали оселю до великих свят, і основну увагу звісно ж приділяли скатертинам на стіл. Під неї вже підбирали весь інший декор домівки.
Самі ранні зразки цього виробу були помічені в Давньому Єгипті. Там першими почали виробляти тканину з таких природних матеріалів, як бавовна і льон. Мати скатертину в домі було ознакою достатку и статусності. Спочатку це були звичайні однотонні полотна. Пізніше в їх плетінні почали використовувати золоті та срібні нитки, декорувати різноманітними орнаментами, тонким мереживом та дорогоцінним камінням. Звісно такі предмети побуту мали лише багатії та знать.
З розвитком такого ремесла, як ткацтво скатертина на стіл була майже в кожному домі. За непокритий стіл сідали лише бідняки та злидні. Сировиною для плетіння виробу залишались льон та бавовна. Скатертини з льону на дотик більш цупкі, важкі, щільні, масивні, порівняно з бавовняними. Але при пранні ведуть себе краще. Бавовняний вироби попраний декілька разів, зношувався, губив свій початковий вигляд. Льняний навпаки ставав більш м'якіший на дотик, слухняніший у використанні.
Скатертину купити могли практично всі прошарки суспільства. В залежності від достатку це були найпростіші полотна, або майже витвір ткацького мистецтва. Даний побутовий виріб був обов'язковим атрибутом приданого нареченої. І чим біль тонкою була робота, тим кращою господинею вважалась дівчина.
Виробництво скатертини в Україні
Особливої уваги заслуговує розквіт ткацтва в українському селі в 17-19 столітті. Саме тоді з'явились відомі нам українські рясні вишиванки, рушники та скатертини. Різноманітність яскравого, багатогранного малюнку ручної роботи, який прикрашав виріб робить його незамінним навіть в наш час технологій та прогресу. Зразки які збереглись з тих часів коштують досить дорого. Мати таку річ є ознакою гарного смаку свого власника.
Техніка виконання вишивки на той час була хрестик та гладь, комбінована між собою. Колір ниткам придавав природний барвник, який добре переносив прання та прасування. Мало відомий факт, але святкове, парадне вбрання для стола називали обрус. Це дуже накрохмалена, відбілена тканина, яка була оздоблена ніжною вишивкою. Застеляли на стіл цю скатертину лише на великі свята. Також вона передавалась у спадок, як сімейний раритет. По ціні вона була дуже дорогою, тому найчастіше виготовлялась в ручну дома.
Де можна купити скатертину
Скатертини в українського стилі можна купити в багатьох місцях. Це інтернет магазини, звичайні торгові центри, ярмарки і т.д. У кожного способу покупки є свої плюси та мінуси. Якщо ви купуєте в інтернет магазині, то зазвичай там є рубрика скатертини на стіл фото, який дасть вам чітке уявлення як виглядає той чи інший товар, а детальний опис розкаже про розмір виробу.
Наш магазин не є виключенням. Така скатертина в українському стилі стане незамінною прикрасою в оселі, створить колоритну атмосферу української хати, та допоможе зануритись в історію.