Правильний вибір кухонних прихваток
Серед корисних речей у побуті є дрібнички, що заслуговують на увагу. З-поміж них треба виділити кухонні прихватки. Їх місія дуже важлива - захист від опіків. Саме з цією метою були створені прихватки для гарячого. До речі, їх задум виник ще у стародавні часи, коли і почалося термічне оброблення їжі.
Основні елементи прихваток для кухні
Як правило, прості допоміжні кухонні вироби виготовляються із тканин, як-то скатертини, рушнички, фартухи, прихватки. Це естетично, безпечно та гігієнічно, легко у догляді та використанні. Поряд із цим, силіконові вироби теж зайняли почесне місце серед сучасної кухонної продукції. Вони екологічно безпечні, досить практичні та довговічні.
Що ж до прихваток, то вони мають такі основні елементи:
-
- невеликий розмір, зручний для захоплення однією рукою;
-
- теплоізоляційні властивості (наповнювач із поролону, міцних матеріалів);
-
- надійний основний матеріал (тканина чи силікон), без використання легкозаймистих деталей (синтетики, пластмаси тощо);
-
- простий крій предмету, без зайвих прикрас із тканини (волани, петельки), що можуть заважати у роботі з гарячим посудом.
Серед кухонного інвентарю зараз великий вибір різних варіантів, тому можна купити прихватки відповідно до інтер'єрного стилю і з урахуванням заходів безпеки.
Особливості моделей
Як і будь-яка продукція, прихватки мають різні форми та варіанти. З кольором та теплоізоляційними властивостями можна швидко розібратися, виходячи із тональності приміщення та характеристик продукції від виробника. Стосовно моделей, потрібно приділити увагу.
Ознайомимося із переліком:
-
1) прихватка-рукавичка є досить поширеною формою завдяки захисту всієї руки від гарячих елементів;
-
2) квадратна, прямокутна або кругла форми теж мають значний попит через свою простоту і зручність для прихоплення невеликого посуду;
-
3) силіконова прихватка-жабка дуже корисна для перенесення гарячого посуду двома руками, або підхоплення некрупних предметів. Цей матеріал витримує температуру до +230°С, не пропускає пару. З нею вдало можна, наприклад, мити гарячий посуд і не турбуватися стосовно потрапляння води;
-
4) овальні, у вигляді серця та інші форми вже більше спрямовані на декоративне доповнення будь-якого інтер'єру, ніж на захисні та корисні функції.
Тож обираючи прихватки для кухні, необхідно розуміти: для чого і для кого?
Тонкощі вибору прихватки
Як уже зрозуміло, прихватки-рукавички є найбільш універсальними і безпечними. Але із розміром потрібно визначатися залежно від уподобань господині чи господаря. Вони повинні легко одягатися і зніматися з долоні, але у той же час не злітати з руки та не заважати. Тобто розмір має значення.
Якщо в пріоритеті приготування страв у духовці, то також оптимальним варіантом буде рукавиця, бажано з подовженим виступом для захисту більшої частини шкіри. Для великих за розміром жаровень краще обрати дві силіконові прихватки. Вони теж бувають різних розмірів і доповнюються захисними елементами (не допускають ковзання гарячого посуду в руках).
Коли на кухні переважає дрібний посуд, тоді правильним вибором стане модель стандартної квадратної форми із тканини або силіконова жабка.
Догляд за цими корисними і захисними помічниками нескладний, особливо за силіконовими. Зараз у наявності велика лінійка засобів проти жиру та складних плям, що швидко очистять вироби із тканини. Тому однозначно потрібно купити прихватки за власним уподобанням і мати таку необхідну в побуті річ.